Loader

Hizmetlerimiz

Fikstür Tasarım & Üretim

Fikstür Tasarım & Üretim

Fikstür imalatı ile ilgili tüm sektörlerde ihtiyaca yönelik özel fikstür tiplerinin tasarım ve üretimini gerçekleştirmekteyiz. Kontrol, sızdırmazlık, montaj, kalibrasyon, kaynak, kesim ve ölçüm fikstürleri, müşteri ihtiyacı belirlenerek ve gerekli kriterlere bağlı kalınarak devreye alınmaktadır.

Fikstürler, üretim sürecindeki parçaları yerleştirmeye, sabitlemeye ve desteklemeye yarayan ara elemanlardır. Fikstürler otomasyona dayalı üretim, kalite kontrol ve montaj hatlarının önemli bir parçasıdır.

İşlem görecek parçanın, karşısındaki kesme ağzına, ölçme aletine veya diğer bir parçaya göre tanımlanmış konumuna yerleştirilmesini sağlarlar. Bu konumun değişken olmaması takip eden işlemin tekrarlanabilirliği açısından önemlidir.

Fikstürler özel bir parçanın belirli bir işlem görmesi için tasarlanırlar, bu nedenle her fikstür kendine özgüdür.

Fikstür tasarımı; yerleşim tasarımı, bağlantı elemanı-alt parçaların tasarımı ve gövde tasarımı aşamalarını içerir.

Fikstür kavramsal tasarımı tamamlandıktan sonra, detay fikstür tasarımına geçilir. Fikstür gövdesinin, ara parçaların ve ürünü sabitlemek için kullanılacak bağlantı elemanlarının tasarımı yapılır. Son aşamada fikstürün çalışması, bilgisayar ortamında doğrulanır ve üretime geçilir. Parçaların üretimi ve monte edilmesi sonrası deneme üretimi yapılır. Fikstürün çalışması ve üründe yapması gereken operasyonun kontrol edilmesi sonrası fikstür onaylanır.

Fikstür İmalat Alanlarımız

• Kontrol Fikstürleri

• Montaj Fikstürleri

• Kaynak Fikstürleri

• Sızdırmazlık Test Fikstürleri

• Kalibrasyon Fikstürleri

• Ölçüm Fikstürleri

 

OTOMASYON SİTEMLERİ

Talepleriniz doğrultusunda otomasyon ve tasarım ekibimiz tarafından makine, robotik sistemler, özel tezgâh ve fikstürlerin projelendirilmesi dahil sizlere 360 derece üretim desteği hizmeti sunuyoruz.

Makine, robotik sistemler, özel tezgâh ve fikstürlerin tasarım sürecinden, üretim sonrası yerinde montaj aşaması ve çalışma testleri dahil otomasyon grupları özelinde tüm süreçlerin uygulanmasını sağlıyoruz. Üretim süreci tamamlanmış olan projelerimizin ısıl işlem sertlik kontrolleri kalite departmanımız tarafından yapıldıktan sonra istenen sevkiyat şartlarına uygun olarak size teslim ediyor, proje içerisinde bulunan her bir parçanın ölçüm (cmm) raporlarını müşterilerimize sunuyoruz.

OSEL tarafından üretilen hareket kontrol kartları ve özel makine arayüz yazılımları.

Otomasyon ve akıllı yönetim sistemleri, işletmenin yüksek karlılık ile çalışabilmesinde, makinaların performansı veya hammaddenin kalitesi kadar önemli role sahip. Proses hatlarını ve üretimi her aşamada ve tek noktadan kontrol edip, verimliliği arttırmanın, kalitede istikrarı sağlamanın yolu otomasyon çözümlerini kullanmaktan geçiyor.

Sürdürülebilir bir büyüme için tüm dünyada kabul gören strateji; daha az insan gücü, daha düşük maliyetler ve daha yaratıcı ürünler. Bu da şirketleri, en önemli kaynağı olan insan gücünü, üretimden çok rekabet avantajı yaratacağı Ar-Ge faaliyetlerinde kullanmaya itiyor. OSEL, geleceğin üretim vizyonuyla birlikte, ünite ve tesis bazlı otomasyon için optimum kontrol sistemleri sağlamaktadır.

OSEL, kendi bünyesinde istihdam ettiği otomasyon ekibi ve sektöründe lider uzman çözüm ortakları ile otomasyon projeleri hazırlıyor, tesisleri daha kolay yönetilebilir hale getirmek için hizmet veriyor ve müşterilerini Endüstri 4.0 yolculuğunda desteklemek için inovatif çözümler sunuyoruz.