Loader

Hizmetlerimiz

Talaşlı İmalat & Parça Üretim

Talaşlı İmalat & Parça Üretim

OSEL Olarak;

Alüminyum, çelik, titanyum, magnezyum, seramik, hassas döküm, tungsten, mühendislik plastikleri v.b. ham malzemeleri teknik şartname ve müşteri taleplerine bağlı kalarak bünyesinde bulundurduğu yüksek hassasiyetli kayar otomat, torna ve işleme merkezleri ile işlemektedir. Üretimin her aşamasında müşterilerimize bilgilendirmeler belirli aralıklarla yapılmaktadır.

İmalat sürecinde gerekli tüm belgelendirme kalite yönetim sistemi uyarınca tutulmakta ve kurumsal hafızaya aktarılmaktadır. Bu sayede uzun süre işlenmeyen parçalar aynı kalitede ve süreklilikte üretilebilmektedir.

Osel; bünyesinde bulundurduğu yüksek teknoloji makineleri ve alanında uzman kadrosu ile üretimini müşteri isteklerine bağlı olarak gerçekleştirmektedir. Küresel çapta savunma, havacılık, otomotiv, makine, enerji, gemi, elektrik ve gıda sektörlerine çözüm ortaklığı yapmaktadır.

Son teknoloji ve yüksek hassasiyetli işleme tezgahlarımız ile savunma sanayi, makine, otomotiv, elektrik, gıda, enerji sektörü, tütün vb. gibi çok çeşitli sektörlere mikron mertebesinde talaşlı imalatlarla hizmet veriyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda tersine mühendislik yapıp numune ve prototip üretimler yapabiliyor ve bu çalışmalarda mühendislik ve ölçüm yeteneğimizi ön planda tutarak hizmet veriyoruz.

Talaşlı imalat için kullandığımız çeşitli yazılımlarla modelleme yapıp konusunda uzman ve tecrübeli ekibimizle her türlü parçanın imalatını gerçekleştirebiliyoruz. Montaj ekibimiz sayesinde grup olarak imal ettirmek istediğiniz parçaların montaj ve denemelerini de kendi bünyemiz içerisinde yapabilmekteyiz. İsteğe bağlı olarak, özel talepleriniz doğrultusunda imal edilen parçalar için ölçüm raporu hizmetini de firma bünyemizde vermekteyiz.

 

Kalite Kontrol

Kalite Kontrol süreçlerimiz ham madde girişinden başlayarak, üretimin her aşamasında devam eder ve ürünün müşteriye sevkiyat sürecindeki son kontrolleri ile tamamlanmış olur. Ürettiğimiz ürünlerin sertifikaları, ölçüm raporları, imalat sürecindeki risk analizleri, ölçüm sistemleri analizleri, imalat akış diyagramları müşterilerimizle paylaşılır.

Her aşamasında ileri teknolojinin birliği ile modern hidrolik fikstürler ve yüksek kesim rejimlerine uygun takımlarla üretim adım adım kontrol edilerek, minimum hata maksimum kalite felsefesine uygun şekilde üretim yapılmaktadır.

Sektörde küresel inovasyon lideri olma hedefiyle yola çıkan bölümümüz sürekli geliştirme ve insana saygı felsefesiyle, çalışanlarına verdiği çok sayıda eğitimlerle inovatif düşünen eğitimli ve konusunda uzman bir kadro oluşturmuş, donanımlı kadrosuyla kusursuz ve adeta bir sanat eseri olan ürünler üretmeyi başarmıştır. Bunu yaparken de 5S ve benzeri yalın üretim tekniklerini kullanmayı ilke edinmiş firmamız, iş ortaklarımıza sıfır hatalı ürün gönderebilmek için Poke-Yoke ve Proses FMEA sistemlerini, proses uygulamalarında kullanmaktadır.

 

Montaj

Montaj ekibimiz tarafından, tüm parçalarını kendi bünyemizde ürettiğimiz ürünlerimizin veya bazı parçaları müşterilerimiz tarafından verilen ve diğer parçalarının imalatı bünyemizde tamamlanan ürünlerin montajı titizlikle tamamlanmaktadır. Montaj ekibimiz sayesinde grup olarak imal ettirmek istediğiniz parçaların montaj ve denemelerini de kendi bünyemiz içerisinde yapabilmekteyiz. İsteğe bağlı olarak, özel talepleriniz doğrultusunda imal edilen parçalar için ölçüm raporu hizmetini de firma bünyemizde vermekteyiz.

 

Lazer Markalama

Teknik resimlerde belirtilen konum, derinlik, yazı tiplerine göre ürünlere lazer markalama işlemi yapılmaktadır.

 

Yaptıracağınız işlerinizde çözüm ortağınız olarak, vaktinde teslimat, kaliteli üretim, hassas işçilik ve kalite kontol ile hatasız üretim. Talaşlı imalat yan sanayi olarak çözüm ortaklığı yaptığımız birçok sektör vardır. Her çeşit kalıp ve parçaların imalatını yapmaktayız. İhtiyaç duyulan her alanda yedek parçaları ve kalıp imalatıyla müşterilerimizin çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Firmamız sahip olduğu makine parkı ile yüksek hassasiyette ve yüksek hacimde talaşlı imalat yapmaktayız. Proje tasarım ve üretimini kapsayan birçok projede, müşteriye, kullanıma hazır ürün ve makine teslim edilmektedir.